Nasze grupy


MISIE

Grupa 5 latków – Misie

Wychowawca Dominika Kośmider


SMERFY

Grupa 5 latków- Smerfy

Wychowawca Sylwia Olczyk

    Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z naszej grupy. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki dostali drobne upominki.


STOKROTKI

Grupa 3 latków – Stokrotki

Wychowawca Aneta Szymanowska

Pomoc nauczyciela Pani Anna Kostrzewa


ŻABKI

Grupa 4 latków- Żabki

Wychowawca Marzena Witkowska

         Przedszkolaki z grupy “Żabki” wraz z wychowawczynią Marzeną Witkowską własnoręcznie zrobiły sprzęt sportowy. Weźmie on udział w konkursie akcji “zdrowo i Sportowo” pt. “Kreatywnie w sprawie sprzętu” 

W naszej sali „Żabki” wraz z początkiem grudnia pojawił się kalendarz adwentowy. Zawarte są w nim zadania wymyślone przez nauczyciela oraz z Ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować-  harmonogram kalendarza adwentowego”. Jest ich 15. Oto one:

Przybądź Święty Mikołaju – zakodowana lista prezentów,

Wędrujący Mikołaj – kształtujemy orientację przestrzenną,

Barbórka – dyktando graficzne,

Zimowo, świątecznie, kolorowo – sudoku na różne sposoby,

Mikołajki – zbieramy prezenty.

Świąteczne porządki…tworzymy kategorie, grupujemy obiekty,

Memory w świątecznym klimacie – ćwiczymy pamięć i spostrzegawczość,

Renifer Rudolf – tworzymy wzór na podstawie słownej instrukcji,

Renifer, choinka, bombka, renifer…układamy rytmy,

Pętle, czyli powtórzenia – tworzymy łańcuch choinkowy.

Zakodowane bombki – dyktando graficzne,

Bombkowy zawrót głowy – łączenie cech,

Zakodowana choinka – dyktando graficzne,

Świąteczny stół – rozmieszczanie gości według podanego kodu,

Wszyscy wszystkim ślą życzenia – zakodowana kartka świąteczna

PO KAŻDYM WYKONANIU ZADANIA DZIECKO JEDNORAZOWO ZOSTAJE WYLOSOWANE DO SŁODKIEGO POCZĘSTUNKU


MOTYLKI

Grupa 4 latków- Motylki

Wychowawca Ewa Osówniak

Pomoc nauczyciela Pani Natalia LeśniakBIEDRONKI

Grupa 2,5- 3 latków- Biedronki

Wychowawca Maria Rucińska

Pomoc nauczyciela Ewa Felczyńska- Krystyjanik

W związku z poznawaniem różnych sklepów pojechaliśmy dziś do Galerii do Głowna. Zobaczyliśmy w jednym miejscu wiele sklepów oferujących przeróżne towary i produkty. Weszliśmy do niemal każdego sklepu i obejrzeliśmy znajdujące się w nich towary. W Galerii można kupić prawie wszystko co jest potrzebne człowiekowi: do domu, do jedzenia, do nauki, do zabawy, do ubrania się. Najbardziej podobało się nam w sklepie zoologicznym, w Biedronce, w sklepie z zabawkami, Neo Necie, w Bibelo, w Pepco, w cukierni. Każdemu z nas podobał się prawie inny sklep, na pewno wielu z nas wróci tu  z rodzicami na zakupy, gdyż dziś tylko oglądaliśmy asortyment tych wielu sklepów. Po tej wędrówce po Centrum Handlowym byliśmy nieco zmęczeni, ale zadowoleni.

Dziś Dzień Kobiet, chłopcy z naszej grupy wręczyli nam upominki i złożyli życzenia. Każda dziewczyna otrzymała kolorową opaskę, długopis, balonik i lizaka. Prezenty podobały się nam, a żeby chłopcom nie było przykro dostali także po długopisie i po lizaku .Było nam wesoło i cieszyliśmy się, że chłopcy nie zapomnieli o naszym święcie.

Dziś byliśmy na wycieczce w sklepie spożywczym w pobliżu przedszkola.  Zapoznaliśmy się z pracą pani ekspedientki i zobaczyliśmy co możemy w tym sklepie kupić. Każdy z nas miał 1 zł na zakupy i mógł kupić zdrowy produkt. Najwięcej spośród nas kupiło sobie jabłko a niektórzy wybrali jogurt. Podobało się nam samodzielne robienie zakupów.

Terminy i tematy spotkań na rok szkolny 2019/2020: godzina 12:45

17 wrzesień- Ważne telefony

22 październik- Kolorowe pory roku

26 listopad- A fe nałogi są złe.

10 grudzień- Wigilia to czas dla rodziny

14 styczeń- Dziadkowie na zdrowie

18 luty- Dyskotupanka 

24 marzec- Zakochana wiosna

21  kwiecień- Ekologiczne pytania

19 maj- Majowe święta 

16 czerwiec- Wakacyjne podróże po Polsce

W każdej grupie, raz w tygodniu odbywają się dodatkowe zajęcia z j. angielskiego i religii. Język angielski prowadzi Pani Ewa Felczyńska- Krystyjanik, religię Pani Anna Kosiorek. Zajęcia dostosowane są do wieku naszych przedszkolaków, prowadzone są  często w formie zabawy.

Grupy przedszkolne korzystają z programu wychowania przedszkolnego  ” Zbieram, poszukuję, badam”,

autorzy  Dorota Dziamska, Marzena Buchnat, wydawnictwo Nowa Era

7:00- 9:00 Przychodzenie dzieci do przedszkola.

9:00-10:00 Przygotowanie do śniadania. Czynności higieniczne. Śniadanie.

10:00- 12:00 Zajęcia dydaktyczne, ruchowe, spacery. Zajęcia dodatkowe.

12:00-12:30 Przygotowane do posiłku. Obiad.

12:30-13:00 Chwila relaksu- słuchanie czytanych bajek lub nagrań muzyki relaksacyjnej.

13:00- 14:00 Dowolna działalność dzieci.  Indywidualna praca z dziećmi.

14:00- 14:45 Swobodne zabawy dzieci z trzech grup wiekowych w sal lub na placu zabaw, włączanie do zabaw organizowanych przez nauczyciela.

14:45- 15:15 Podwieczorek, czynności higieniczne.

15:15- 17:00 Odbieranie dzieci z przedszkola. Dowolna działalność dzieci na sali lub na powietrzu.

Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Domaniewicach wraz z oddziałem zamiejscowym w Skaratkach w roku szkolnym 2018/ 2019

Przewodnicząca: Agata Dałek
Zastępca: Katarzyna Grabowicz
Sekretarz: Wioletta Kuśmierek
Skarbnik: Karolina Sędal

Członkowie:
Anna Rynkiewicz
Barbara Fraszczyk
Beata Grabowicz
Bogumiła Kapusta
Dominik Maciejewski
Ewelina Karpińska
Ilona Kośmider
Katarzyna Szafraniec
Magdalena Barlak
Marzena Grabowicz
Marzena Kucińska
Marzena Michalska
Milena Sękalska
Paulina Kostrzewa
Sylwia Zajkowska

Terminy:

02.10.2019 godz 16:00

Z życia przedszkola

Wspólnie z ciocią mieliśmy dziś w naszej grupie wigilię. Przygotowaliśmy stół, nakryliśmy go białym obrusem, położyliśmy na nim talerzyk z opłatkiem, kolorowe serwetki, jabłka, mandarynki oraz pączki i rogaliki na talerzykach. Najpierw ciocia przeczytała nam fragment ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa a potem zaśpiewaliśmy kolędę. Następnie ciocia i pani dyrektor złożyły  nam życzenia i wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Potem mogliśmy zjeść owoce, poczęstować się słodyczami i sokiem. Pośpiewaliśmy jeszcze potem znane nam kolędy. Na naszej wigilii była z nami mama Marcela, gdyż przyszła trochę wcześniej odebrać go z przedszkola.

Your Content Goes Here

Rodzice z Rady Rodziców przygotowali dla nas prezenty w związku  z Dniem Chłopaka. Upominki wręczyły chłopcom dziewczynki. Dziewczęta także otrzymały prezenty aby nie było im przykro. Zestaw kolorowych długopisów bardzo się nam podobał a lizaki były słodkim przysmakiem.

W Październiku wykonaliśmy również Panią Jesień. Na dużym brązowym kartonie ciocia narysowała nam Panią Jesień. Wyklejaliśmy ją kolorowymi liśćmi i płatkami róży, które wcześniej zebraliśmy na spacerze. Każdy z nas wybierał dowolne liście i przyklejał na konturze pani Jesieni. Nasza Jesień ma na głowie wianek z korali jarzębiny i korale z orzechów, żołędzi i kasztanów. Ciocia przypięła Panią Jesień w gablotce na przedszkolnym korytarzu. Prezentuje się naprawdę ładnie, jesiennie.

Wspólnie z ciocią przygotowywaliśmy również małe zapasy na zimę. Ciocia pokroiła nam na plasterki jabłka.  Potem poszliśmy umyć ręce i wspólnie z ciocią i z ciocią dyrektor nawlekaliśmy jabłka na nitki. Musieliśmy uważać aby się nie ukłuć igłą. Każdy z nas zapakował jabłuszka do torebki  i w domu razem z rodzicami miał ususzyć jabłka. Następnego dnia już niektórzy z nas przynieśli ususzone jabłka. Było ich zdecydowanie mniej na sznureczku.Następnego dnia kisiliśmy kapustę. Najpierw na podstawie ilustracji w książkach omówiliśmy kolejne etapy kiszenia kapusty. Ciocia przyniosła nam białą kapustę, obrała z liści, tak aby zostały czyste, umyła główkę kapusty i przekroiła nożem na połowę, następnie także nożem skroiła połówkę kapusty i włożyła do miski. Potem każdy z nas na tarce ścierał marchewkę, oczywiście po umyciu rąk. Kapustę wkładaliśmy do niedużego plastikowego wiaderka , dodawaliśmy marchewkę i soliliśmy. Drewnianą pałką ubijaliśmy mocno kapustę, aż na wierzchu pojawił się sok. Ubijanie kapusty było dość ciężką pracą. Na koniec ciocia przykryła kapustę małym talerzykiem i postawiliśmy na nim ciężki pojemnik. Będziemy obserwować jak kapusta się kisi.

Sok jabłkowy i gruszkowy.
Dziś robiliśmy sok owocowy. Ciocia przyniosła nam sokowirówkę i pokazała z jakich elementów się składa. Omówiła sposób jej działania oraz jak będziemy ją obsługiwać. Najpierw omówiliśmy na podstawie ilustracji co jest nam do wykonania soku. Wcześniej ciocia obrała nam jabłka i gruszki a następnie każdy z nas po dokładnym umyciu rąk wrzucał do sokowirówki kawałki owoców. Wszyscy patrzyliśmy jak sok napełniał pojemnik. Potem każdy z nas degustował sok. By świeży, pyszny,pachnacy i zawierał wiele witamin. Bardzo nam smakował.