Teatr poza walorami estetycznymi ma w sobie wielką moc edukacyjną i jest wspaniałą droga do budowania wartości w świecie dzieci. Pełne emocji, kolorów, form, światła i muzyki przedstawienia rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, uwalniają skrywane emocje, a przede wszystkim uczą szacunku do sztuki. Dlatego 04.03.2024 roku przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Motylki” wybrały się do Teatru Piccolo w Łodzi na przedstawienie „O słodkiej królewnie i pięknym księciu”.

Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Z wypiekami na twarzach patrzyły na aktorów. Prawdziwa scena oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń.