30.04.2024 w naszym przedszkolu dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia karetki pogotowia  od wewnątrz. Dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Przedszkolaki wiedzą do kogo zwracać się gdy czują się zagrożone, same również są świadome konieczności zachowywania się w sposób bezpieczny taki, by apteczka i jej wyposażenie były jak najmniej potrzebne. Zgromadzoną wiedzę będą mogły wykorzystać w przyszłości przychodząc z pomocą koledze lub najbliższym z rodziny. Dzięki praktycznym działaniom nabierają wprawy i przełamują strach , to tu w przedszkolu rodzą się mali bohaterowie, których odwaga i dojrzałość zdumiała nie jednego z nas.

Serdecznie dziękujemy Szkole Ratownictwa Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi za wspaniałą lekcję.