Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 18 stycznia 2024 r. w Publicznym Przedszkolu w Domaniewicach  odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

 Przedszkolaki bawiły się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i inne . Jednym słowem zabawa na 102! Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Punktem kulminacyjnym imprezy była wizyta Świętego Mikołaja wraz ze Śnieżynkami i Elfami.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Każdy na pamiątkę otrzymał od Mikołaja stempelki a od przedszkola paczuszkę z „Porcją dobra”. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

.

.

.

.

.

.