Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek.  W dniu  19  grudnia odbyło się przedstawienie dla rodziców oraz całej społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości. Wspólnie z nami te uroczystą chwilę przeżywali  Wójt Gminy Domaniewice Pan Paweł Kwiatkowski, Sekretarz Gminy Pani Marlena Różycka-Żak, Skarbnik Gminy Pan Grzegorz Grzelak, Refetar Oświaty czyli Pani Renata Gędek i Pani Aleksandra Sitkowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Paulina Jabłońska.  Pod okiem Pani Marzeny Witkowskiej w rolę aktorów wcieliły się starszaki z grupy „Żabek”  i przedstawiły Jasełka. 

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. 

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

.

.

.

.

.

.