Dnia 18 maja 2023r. w naszym przedszkolu gościliśmy Funkcjonariuszy oraz psa Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Łodzi i Komendy Głównej w Warszawie oraz przedstawicielkę PKP Polskich Linii Kolejowych – Ambasadorkę Akcji „Bezpieczny Przejazd”.

   Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych oraz właściwego zachowania na terenach kolejowych, dołączając do grona Ambasadorów Bezpieczeństwa w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

    Przedszkolaki dowiedziały się kto pracuje na kolei, jakie są znaki drogowe umiejscowione przy przejazdach kolejowych, a przede wszystkim jak bezpiecznie zachować się w pobliżu przejazdów kolejowych. Nasi goście zaprezentowali dzieciom filmy dydaktyczne oraz wyjaśnili jak należy bezpiecznie przechodzić przez tory kolejowe. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu a na koniec otrzymały małe upominki: kolorowanki o bezpieczeństwie oraz piłki dmuchane. Zajęcia w łatwy i przyjemny sposób ułatwiły przedszkolakom oswojenie się z tematyką bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.