We wtorek 28.03.2023r.  dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium.

     Każda grupa uczestniczyła w indywidualnym seansie edukacyjnym, który odbywał się w specjalnej kopule o kształcie kuli. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu a nasze  przedszkolaki to bardzo dzielne i ciekawe świata dzieci, dlatego bardzo chętnie chciały wejść do środka

    Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu, zwiedzały każdą planetę Układu Słonecznego. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej przygody. To pierwsza wizyta planetarium w naszym przedszkolu, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia, bo takie zajęcia są bardzo atrakcyjne i jednocześnie niesamowicie pouczające.