W dniu 16.02.2023  w Przedszkolu Publicznym w Domaniewicach wystąpili aktorzy z „Grupy T Toruń”. Przedstawili oni sztukę kabaretową z programem profilaktycznym „Bajki na jednej nodze” Uczestniczyło w nim 70 dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaniewicach oraz 30 z oddziałów „0” Szkoły Podstawowej w Domaniewicach.

     W spektaklu mówione było o zdrowym trybie życia oraz niebezpieczeństwach codziennego życia. Pokazane zostały zgubne skutki zabawy z ogniem. Przestrzegano, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz dbać o swoją higienę.

     Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej „Kabaret na przerwie”. Zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej( Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek., Jaś i Małgosia). Każda z bajek odbiega od oryginału, a kończy się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiają z publicznością na temat w niej zawarty. Dzieci same wyciągają wnioski, dzięki temu zapamiętują przesłanie każdej ze scenek

     Spektakl opiera się na bezpośrednim kontakcie z publicznością-, dzięki czemu miedzy aktorami a widzami cały czas trwa dialog. Humorystyczne podejście oraz osadzenie w konwencji kabaretowej poważnych treści powoduje żywą reakcję dzieci, które chętnie angażują się w przedstawienie-ucząc się poprzez zabawę.