Zapraszamy Państwa do udziału w akcji patriotyczno-charytatywnej „Święty Mikołaj na Kresach”, która pozwala, zwłaszcza najmłodszym uwierzyć w ludzką dobroć. Dzięki Państwa wsparciu na Kresy ma szansę zawitać Święty Mikołaj, przynosząc plecaki, szkolne przybory, żywność i słodycze.

Akcja ma na celu niesienie pomocy, kształtując postawy ukierunkowane na dobro, tolerancję i empatię. Polega na zbiórce darów żywnościowych, artykułów chemicznych, przyborów szkolnych oraz słodyczy. Zebrane dary trafią za pośrednictwem wolontariuszy do Polaków na Ukrainie, zamieszkujących w obwodzie lwowskim oraz na Litwę do Ziemi Wileńskiej.

Dary można przynosić do Publicznego Przedszkola w Domaniewicach do dnia 08.11.2022. Mogą to być:

  • Artykuły żywnościowe- kawa, herbata, cukier, sól, kasza, ryż, mąka, pieprz, makaron, konserwy, pasztety, itp. – żywność z długim terminem przydatności do spożycia

  • Artykuły chemiczne- szampony, żele, pampersy, podpaski, pasty i szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, itp.

  • Przybory szkolne- zeszyty, kredki, plasteliny, mazaki, długopisy, ołówki, plecaki, pojemniki śniadaniowe, termosy, itp.

  • Słodycze- czekolady, cukierki, batony, ciastka, żelki, lizaki, itp.

Święty Mikołaj na Kresach” – piąta odsłona akcji patriotyczno-charytatywnej  – Radio Ziemi Wieluńskiej