Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat, jaka powinna być rola książki w życiu człowieka oraz jak czerpać wiedzę z książek nie niszcząc ich.

O tym wszystkim nasze przedszkolaki dowiadują się podczas realizacji treści programowych, które mają na celu zaszczepić w nich zadatki przyszłych czytelników.

Pomagają nam w tym również  spotkania z Panią Magdaleną Barlak z  Powiatowej Biblioteki w Łowiczu. Pani Magdalena zaprezentowała dzieciom najbardziej lubiane przez najmłodszych bajki. Przedszkolaki z przyjemnością wysłuchały czytanych bajeczek oraz wykonywały prace plastyczne związane z tematyką wysłuchanej bajki. Pani Magda zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i poznawania nowych bohaterów i ich przygód.