21 marca to tradycyjnie dzień pożegnania zimy i powitania wiosny. Dzieci z Przedszkola w Domaniewicach, jak co roku celebrowały początek wiosny. Wielkie emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudzały już same przygotowania. Dzieci tego dnia pomagały w wykonaniu  postaci Marzanny. Kukła została wykonana tylko z ekologicznych materiałów – dwóch połączonych ze sobą kijów, siana, gazet i barwnej bibuły. Palenie lub topienie marzanny to stary zwyczaj słowiański, który miał przywołać wiosnę i zapewnić urodzaj.
Z nadzieją, że zima szybko do naszych Domaniewic nie wróci, dzieci pożegnały Marzannę – zimową pannę i gromkimi brawami powitały wiosnę. Następnie pomaszerowały na cudowny wiosenny spacer. Podczas powrotu do przedszkola dzieci szukały dowodów przybycia wiosny…. i znalazły kwitnące krokusy, pąki na drzewach, bazie na leszczynie, usłyszały świergot ptaków… Przedszkolaki  stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości już u nas na dobre.