Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci.

             W związku z obowiązującymi obostrzeniami, nie możemy spotkać się z Wami podczas „Drzwi Otwartych” Dlatego też chcieli byśmy zaprosić Was do wirtualnego zapoznania się z Publicznym Przedszkolem w Domaniewicach.

          W Naszym przedszkolu dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. Każde dziecko ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. Przygotowujemy dzieci do udziału w różnorodnych konkursach i przeglądach.

Akademia Nauczycieli | Samorządowe Publiczne Przedszkole w Wolanowie

        W codziennej pracy z dziećmi stosujemy szereg metod aktywizujących:

– burza mózgów,

– metoda projektu,

– pedagogika zabawy,

– metoda samodzielnych doświadczeń ,

– drama,

– kodowanie

– zabawy rytmiczne,

– Elementy Ruchu Rozwijającego W.Sherborn,

– Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki B. Strauss

– Odimienna Metoda Nauki Czytania I.Majchrzak,

– Edukacja przez ruch D.Dziamskiej,

– Metoda dobrego Startu i wiele innych.

Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim

      Nasza placówka współpracuje z różnego rodzaju instytucjami:

– Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łowiczu

– GOPS w Domaniewicach

– GOK w Domaniewicach

– Biblioteka w Domaniewicach

– Straż Pożarna,

– Policja,

-Wojewódzki Ośrodek  Ruchu Drogowego,

– Szkoła Podstawowa w Domaniewicach i Skaratkach.

     Dokładamy wszelkich starań by kształtować wśród dzieci empatię oraz chęć niesienia pomocy innym, dlatego włączamy się w akcje charytatywnej tj. zbiórka plastikowych nakrętek, baterii, Góra Grosza, zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt, pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Kutnie i wiele innych.

Zbieramy nakrętki od plastikowych butelek Co robić ze zużytymi bateriami | www.wroclaw.pl

Dbamy również o rozwój postaw patriotycznych wśród naszych przedszkolaków, dlatego każdego roku włączamy się w akcję „Szkoła do hymnu” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.

Szkoła do hymnu

         Dla Wszystkich pracowników naszego przedszkola dobro dziecka oraz zapewnienie mu bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych priorytetów. W związku z tym każdy pracownik odbył szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wprowadzone mamy również odpowiednie procedury przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola.

        Wszelkie sanitariaty w łazienkach, stoliki, krzesła w salach są dostosowane do potrzeb naszych małych podopiecznych. Wszystkie sprzęty w ogrodzie przedszkolnym posiadają odpowiednie atesty i poddawane są regularnym przeglądom. Każdego dnia wszystkie sale i przedmioty są dezynfekowane.

Miasto promuje zdrowe jedzenie w szkołach i przedszkolach | www.wroclaw.pl

          Posiłki przygotowywane w przedszkolnej kuchni charakteryzują się dużą różnorodnością i obfitują w porcje warzyw i owoców.

          Dbamy o to by naszym dzieciom nie zabrakło aktywności fizycznej. Dlatego też spędzamy dużo czasu na boisku i placu zabaw lub spacerując po okolicznych lasach czy łąkach.

         W przedszkolu odbywają się zajęcia z psychologiem i logopedą. Dzieci mają język angielski i religię. Uczestniczą w comiesięcznych „Spotkaniach z muzyką”  prowadzonych przez p. Urszulę Pakułę oraz w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej z elementami piłki nożnej prowadzone przez p. Piotra Baryłę.

Promocja zdrowia | Przedszkole Miejskie Nr 8 w Będzinie, ul. Krasickiego 16

Zapraszam do obejrzenia zdjęć naszego przedszkola:

Budynek i otoczenie przedszkola

Wejście do przedszkola i szatnia

Hol oraz korytarz

Stołówka

Sala grupy “Biedronki”

wychowawca Maria Rucińska

Sala grupy “Smerfy”

wychowawca Sylwia Olczyk

Sala grupy “Stokrotki”

wychowawca Aneta Szymanowska

Sala grupy “Misie”

wychowawca Dominika Kośmider

Sala grupy “Motylki”

wychowawca Ewa Osówniak

Sala grupy “Żabki”

wychowawca Marzena Witkowska

Sala gimnastyczna

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola. Czekamy na nowych przedszkolaków od września 2021.