„Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą.”

Dzisiaj obchodzimy bardzo ważne święto- Dzień Strażaka.

Wszystkim dzielnym Strażakom życzymy bezpiecznej służby,

zawsze szczęśliwych powrotów z akcji,

a także zdrowia,

szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Składają: Przedszkolaki, Dyrekcja i pracownicy przedszkola

              W to wyjątkowe święto, bo bliskie pasjom małych chłopców, a może i też dziewczynek – Międzynarodowy Dzień Strażaka, przedszkolaki zdobyły nowe wiadomości na temat tego zawodu. Na zajęciach poznały numer alarmowy 998, dowiedziały się  do czego służy, kiedy go wykonujemy oraz jak zgłosić pożar. Poza tym, oglądaliśmy różnorodne ilustracje przedstawiające pracę strażaka. Oglądały też i przymierzały strój strażaka.