Dzień Ziemi 2021. Co możesz zrobić dla planety? - Kobieta w INTERIA.PL

           Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tym razem będzie to: „Przywróć naszą Ziemię”. Ze względu na pandemię koronawirusa większość akcji zostanie przeprowadzona online, w sieci, a także jest możliwa do zrealizowania przez nas w gospodarstwach domowych. Co powinniśmy tego dnia zrobić dla środowiska naturalnego i dla naszej planety? Co warto wiedzieć o Światowym Dniu Ziemi 2021?

           My też możemy aktywnie się włączyć, by również dzięki nam wszystkim nam lepiej się żyło. Niezależnie od szalejącej epidemii koronawirusa. Po pierwsze warto pamiętać o codziennym segregowaniu śmieci. To podstawowa czynność, o jakiej powinniśmy pamiętać, jeśli zależy ci na dobrej kondycji naszej planety. Po drugie – warto zacząć oszczędzać wodę. Zwłaszcza że już niemal wszyscy ludzie zaczynają mieć poważny problem z dostępem do wody pitnej. I jeśli możesz, to gromadź deszczówkę. Warto też pić wodę z kranu, a naczynia zmywać w zmywarce.

               Warto pamiętać również o innych wytycznych, niezwiązanych z wodą, których stosowanie może przysłużyć się naszej planecie. Chociaż żarówki energooszczędne są nieco droższe niż tradycyjne, to i tak warto w nie zainwestować. Oszczędność energii oraz pieniędzy będzie zauważalna, kiedy przyjdzie nam zapłacić rachunek za elektryczność. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w środki czystości przyjazne dla środowiska naturalnego. I na koniec, ci, którzy mogą, niech jak najszybciej przesiądą się ze swoich samochodów na rowery! Rower zamiast samochodu to koncepcja nie tylko korzystna dla środowiska, ale również dla naszego zdrowia. Z jednej strony oznacza ograniczenie emisji dwutlenku węgla, a z drugiej odpadnie konieczność stania w korkach, które są zmorą wszystkich większych metropolii na całym świecie.