Dzień pluszowego Misia w przedszkolu w Kaliszu : Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach

     Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” . Właśnie dzisiaj 25.11.2020r. obchodzimy jego wielkie święto w przedszkolu. W związku z tym świętem można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

     W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
     Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

Żabki

Motylki i Stokrotki

Smerfy

Misie

Biedronki