Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne jest dla nas poczucie bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu.

         W dniu 15.09.2020 przedszkolaki spotkały się z Głównym specjalistą do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział w Skierniewicach panem Krzysztofem Osóbką.

           Pan poruszył tematykę bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola, omówił korzyści wynikające z noszenia odblasków oraz wytłumaczył jak należy zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba. Wyjaśnił dlaczego małe dzieci muszą jeździć w fotelikach w samochodzie. Omówił jak dzieci prawidłowo powinny korzystać z przejścia dla pieszych oraz barw sygnalizacji świetlnej.

          Na wszystkich dzieciach pan Krzysztof zrobił ogromne wrażenie, wszystkie dzieci były aktywne i zadawały dużo pytań. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie odblaski.