22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to wyjątkowe święto. Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego warto zainteresować ich świętowaniem Dnia Ziemi.

          Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. W naszej placówce też zawsze obchodzimy ten dzień. W tym ciężkim dla Nas czasie proponujemy abyście Wy Rodzice uruchomili wyobraźnię! Zabierzcie dzieci na zewnątrz i pozbierajcie odpady w swojej okolicy. Poinstruujcie dzieci, jakie rodzaje śmieci mogą zbierać. Możecie potraktować to jako tajną misję – zróbcie listę np. plastiki, papier, karton. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rękawiczek ochronnych! Z zebranych odpadów (bezpiecznych dla zdrowia) możecie spróbować skonstruować robota. Nazwijcie go!

            Jeśli macie przy swoim domu ogródek, koniecznie zadbajcie o niego w tym wyjątkowym dniu i posadźcie wspólnie nowe roślinki! Niech każde dziecko posadzi własną, wybraną sadzonkę dowolnego kwiatu. Dzieci co jakiś czas powinny  sprawdzać, jak rozwija się ich kwiat i podlewać go. Oczekiwanie, aż cały ogródek zakwitnie sprawi dzieciom dużo radości.

Miłego świętowania życzą pracownicy przedszkola.