Centrum Rozwoju Lokalnego w odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

Adresatami inicjatywy są przedszkola i klasy 1 – 3 szkół podstawowych. W akcji uczestniczą już 3922 placówki z całej Polski.

W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania we wspólną naukę z dziećmi, Centrum Rozwoju Lokalnego na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/