W środę 23.10.2019 r. dwie grupy:”Smerfy” i „Misie” miały okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez panie Agnieszkę Golan i Urszulę Surma, nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Łowiczu. Na mini warsztatach pod okiem nauczycielek oraz ich wychowanków klas III i IV z kierunku „Technik żywienia i usług gastronomicznych” nasze przedszkolaki uczyły się robić zdrowe i pyszne kanapki.

            Warsztaty zaczęły się od zagadek dotyczących warzyw i owoców oraz wspólnego tańca przygotowanych przez młodzież. Kolejną atrakcją było malowanie warzyw i owoców na buziach i rączkach przedszkolaków. Tak wymalowane, ubrane w fartuszki i nakrycia głowy dzieciaki zgłębiały technikę wyrabiania ciasta na pszenne bułeczki oraz szykowania i krojenia produktów na swoje „zdrowe” kanapki.

Ehh….co to były za emocje….to zaangażowanie i ta satysfakcja! Efekt końcowy można obejrzeć na załączonych zdjęciach. Pyszne pełne kolorowych, warzyw kanapki, przygotowane własnoręcznie przez dzieci, nie tylko wyglądały wyśmienicie, ale smakowały równie wybornie, ponieważ znikały w mgnieniu oka. Jedynie napój z pietruszki i cytryny tzw. napój Shreka, który dzieci otrzymały do picia nie u wszystkich wywołał entuzjazm na twarzy 😉

Przedszkolakom bardzo podobały się warsztaty. Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzone chwile i pyszną zabawę! Mamy nadzieję, że uda się to powtórzyć.