24 września odwiedzili nasze przedszkole niezwykli goście… Cztery wspaniałe psy, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się jakie każdy psiak ma potrzeby i jak im sprostać, a także jak właściwie głaskać i karmić psa. Dowiedziały się, w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jak bezpiecznie się z nim bawić.

 Spotkanie miało na celu oswajanie dzieci z psem. Było wspaniałym przykładem połączenia zabawy, nauki, ale też wychowania – bowiem w trakcie dzieci mogły się m. in. dowiedzieć, jak o zwierzę należy dbać, jak je pielęgnować  i co mu jest niezbędne do życia, z drugiej zaś strony miały możliwość obejrzenia psich sztuczek czy nakarmienia pieska. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Dzieci zbierają teraz karmę dla zwierząt ze schroniska „Psiakowo”. Można ją zostawiać u wychowawców grup.