14 marca 2019 r. grupa „Misie” odwiedziła salę Edukacyjną  „Ognik”  w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.  Dzięki uprzejmości  Pana Strażaka zdobyliśmy nową wiedzę na temat radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach, przypomnieliśmy numery alarmowe, nauczyliśmy się jak bezpiecznie udać się do wyjścia ewakuacyjnego, mogliśmy zobaczyć jak działają czujki dymu i czadu, uczestniczyliśmy w zajęciach udzielania pierwszej pomocy. W pierwszym pomieszczeniu dzieci założyły specjalne hełmy i kamizelki żeby poczuć się jak strażacy.   Następnie obejrzeliśmy filmy edukacyjne: jak powinniśmy zachować się podczas pożaru domu, lasu, szkoły, jak wygląda resuscytacyjna, dzieci były bardzo przejęte gdy zobaczyły jak zachowuję się rozgrzany olej po wylaniu na niego wody. Mogli przypomnieć sobie  również numery alarmowe i jak prawidłowo udzielać informacji podczas rozmowy telefonicznej z dyspozytorem. W drugim pomieszczeniu zobaczyliśmy jak działają czujki dymu i czadu, na jakie przedmioty powinniśmy zwracać uwagę,żeby przypadkowo nie wywołać pożaru ( żelazko, czajnik elektryczny, kuchenka). Na zakończenie w pomieszczeniu pojawił się ” kontrolowany dym” i wszyscy na czworaka ewakuowaliśmy się. W ostatniej sali w praktyce poznaliśmy jak prawidłowo reagować w przypadku spotkania nieprzytomnej osoby i jak wygląda udzielenie pierwszej pomocy.  Wycieczka bardzo się podobała naszym przedszkolakom, na pewno długo pozostanie w ich pamięci.