Byliśmy dziś na wycieczce w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Zaprosiła nas pani Magdalena Barlak, która tam pracuje. Najpierw pani Magdalena oprowadziła nas po bibliotece, obejrzeliśmy księgozbiór, najdłużej zatrzymaliśmy się przy regale z książkami dla dzieci. Potem pani przeczytała nam bajkę o zbliżających się świętach, słuchaliśmy jej uważnie i dobrze odpowiadaliśmy na zadawane pytania związane z przeczytaną bajką. Obiecaliśmy pani Magdalenie, że będziemy razem z rodzicami korzystać z biblioteki i wypożyczać książki. Następnie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i uczestniczyliśmy w warsztatach przygotowanych dla nas przez pracujące w bibliotece panie. Jedna grupa ozdabiała przygotowane dla nas pierniczki. Po ozdobieniu, mogliśmy kilka zjeść i kilka zabrać ze sobą do domu, były pyszne i ładnie wyglądały. Druga grupa wykonywała świąteczne bożonarodzeniowe kartki z przygotowanych ozdób świątecznych i zimowych, z brokatem. Trzecia grupa ozdabiała koperty, w które mogliśmy włożyć wykonane przez nas kartki świąteczne. Wizyta w bibliotece i warsztaty bardzo się nam podobały.