Dziś byliśmy na wycieczce w Łodzi. Pojechaliśmy do Planetarium i do Jupi Parku. W Planetarium byliśmy po raz pierwszy, usiedliśmy w wygodnych fotelach i mogliśmy oglądać rozgwieżdżone niebo. Podczas seansu pan prezenter opowiadał nam o Układzie Słonecznym, Drodze Mlecznej, wskazywał na niebie mgławice, gromady gwiazd, gwiazdom o mitach i legendach z nimi związanych, rozbudzał ciekawość otaczającego nas świata. Mogliśmy zadawać panu pytania i otrzymywaliśmy na nie odpowiedzi. Następnie obejrzeliśmy film pt. ,,Polaris’’. Opowiadał on o przygodach niedźwiedzia polarnego Vladimira i pingwina Jamsa, którzy razem zrealizowali niezwykłą podróż z Ziemi na Marsa. Potem pojechaliśmy do Jupi Parku, gdzie mogliśmy bawić się na różnych przyrządach, pokonywać nietypowe przeszkody, skakać na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalniach. Wzięliśmy również udział w warsztatach plastycznych: nawlekaliśmy na nitki kolorowe makarony i robiliśmy z nich korale dla mamy, pani odrysowywała nam dłonie na kartonie a my naklejaliśmy kolorowe naklejki a na końcu lepiliśmy siebie z plasteliny. Wszystkie nasze prace przywieźliśmy ze sobą do przedszkola. Wycieczka podobała się nam,wróciliśmy wszyscy zadowoleni.