26.04.2018 r grupa “Żabki ” i “Motylki” wybrała się na wycieczkę do Łodzi do Parku “Na zdrowie” w pobliżu ZOO.
Była to kolejna wycieczka z programu WFOŚiGW pn. “Domaniewickie Ekoludki w trosce o wolne od zanieczyszczeń główki”.
Były to zajęcia terenowe pt.” Oczyśćmy atmosferę”. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak można zbadać samodzielnie jakość powietrza w najbliższym otoczeniu oraz jak zanieczyszczenie powietrza wpływają na organizmy żywe a także jak chronić powietrze w codziennym życiu. Zaśpiewały też wspólnie z prowadzącym p. Piotrem Jachuła piosenki o powietrzu. Największą jednak “frajdę” sprawiła dzieciom balonowa rakieta. Na zakończenie urządziliśmy sobie mini piknik w zaciszu parkowej muszli.