Nasze przedszkolaki wzięły udział a akcji organizowanej przez Gminę Domaniewice ” Cała Gmina czyta dzieciom o Niepodległej”. W ciągu trzech dni   ( 18-20 kwiecień) mieliśmy okazję słuchać wierszy, bajek i legend  czytanych przez zaproszonych gości w gminnej bibliotece . 

Pierwszego dnia grupy Misie i Biedronki wysłuchały zabawnych bajeczek oraz legend związanych z historią Polski np. „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz wierszyków o zwierzętach.  Do czytania zapraszano wyjątkowych gości z gminy Domaniewice. Dzieciom czytały panie: Mariola Wojda (strażak) i Katarzyna Wielemborek-Szkup (przewodnik turystyczny). Drugiego dnia  w spotkaniu wzięły udział dwie grupy wspaniałych przedszkolaków Żabki i  Motylki. Tym razem przedszkolakom legendy i bajeczki czytali: Pani Katarzyna Wielemborek-Szkup (przewodnik turystyczny) i Pan Zbigniew Zagajewski (historyk, przedstawiciel Stowarzyszenia Historycznego im.10 PP), który wystąpił w mundurze polskiego żołnierza. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały legendy o powstaniu Gniezna, Warszawy, historii o smoku wawelskim… Legendę dotyczącą Domaniewic opowiedziała przewodnik p. Kasia. Do czytania bajek ostatniego dnia zaproszono tancerzy ZPiT „Kalina” – Klaudię Jakubiak i Bartłomieja Wawrzyna. 
Tancerze zaprezentowali się dzieciom w stroju narodowym, którym jest strój krakowski. Dzieci mogły przymierzyć kapelusze, czapki, wianki. A potem wysłuchać „Legendy o smoku wawelskim” i innych bajeczek wybranych przez naszych lektorów. W spotkaniu wzięły udział Smerfy i Stokrotki.

Bardzo dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za możliwość uczestnictwa w akcji „Cała Gmina czyta dzieciom o Niepodległej”.