2 marca 2018 r. grupy 3 latków -Misie i Smerfy po raz pierwszy były na wycieczce. Autobusem szkolnym wyruszyliśmy do Łodzi na spektakl Pokolorowanki do teatru Pinokio. Dla naszych przedszkolaków było to wielkie wydarzenie. Pierwsza tak długa podróż bez rodziców , dużym pomarańczowym autobusem, a w dodatku do Teatru . Wychowawcy nie mieli wątpliwości, że ich podopieczni poradzą sobie. Mimo małego stresu i chorób lokomocyjnych, dzieci były bardzo dzielne. W autobusie spisały się na medal, wszyscy byli grzeczni, a niektóre dziewczynki śpiewały radośnie swoje ulubione piosenki. Spektakl zrobił na przedszkolakach wielkie wrażenie. Aktorzy przedstawili świat kolorów, malując siebie oraz otoczenie dookoła ich. W trakcie przedstawienia dzieci siedziały na miękkich poduszkach i w skupieniu oglądały jak biały świat zmienia się w kolorowy. Nasze przedszkolaki zdały egzamin na piątkę, udowodniły, że są gotowe na każdą przygodę.