Dnia 23 stycznia przedszkolaki z grupy MOTYLKI udały się na wycieczkę do Bełchatowa. Dzieci zwiedziły interaktywną ekspozycję PGE Giganty Mocy. Z ogromną uwagą słuchały opowieści o procesie powstawania węgla brunatnego. Dzieci miały również okazję zobaczyć, jak wyglądały prehistoryczne zwierzęta, na czele z bełchatowskim mamutem.
W kolejnym etapie wycieczki odbyły sie warsztaty edukacyjne ,,Eko – przygoda z Woltusiem”. W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się, co wydobywane jest w bełchatowskiej kopalni oraz jakie kolory mogą mieć pióra na górniczym czako. Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość przymierzenia górniczych mundurów i wykonania własnego czako, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Na koniec przeszły uroczyste pasowanie na górnika. Nie zabrakło tradycyjnego skoku przez ,,skórkę” oraz pamiątkowego dyplomu.
Dzieciom bardzo podobała się wystawa, gdyż wykorzystano w niej nowoczesne środki przekazu, takie jak: animacje, interaktywne gry, czy stanowiska, gdzie poprzez zabawę dzieci mogły lepiej przyjrzeć się pewnym elementom. Dzięki temu w prosty, dostępny i atrakcyjny sposób mogły przyswoić przekazywaną im wiedzę.
Dodatkową atrakcją dla każdego przedszkolaka było zobaczenie wystawy GIGAmakiety. Zmęczeni i ogromnie zadowoleni w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Domaniewic, gdzie czekali już rodzice.