W naszym Przedszkolu w roku szkolnym 2017/2018 będzie realizowany projekt „ Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2017/2018 pod nazwą „Domaniewickie Ekoludki w trosce o wolne od zanieczyszczeń główki”. Projekt ten napisany przez wychowawcę grupy Żabek Panią Marzenę Witkowską, wygrał konkurs ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem jest realizacja zawartych w nim różnorodnych wycieczek, warsztatów i konkursów. I właśnie na jedną z pierwszych wycieczek wybrała się grupa „Żabki” wraz z wychowawcą p. Marzeną Witkowską i opiekunem grupy p. Agatą Dałek.

Wycieczka do Bełchatowa:

13 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Bełchatowa na Ekspozycję PGE Giganty Mocy
To pierwsza w kraju edukacyjna wystawa, która w przystępny sposób uczy, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich „Gigantach”, czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego.
Ideą ekspozycji jest ukazanie poprzez zabawę naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną.
W ramach wycieczki odbyły się także warsztaty edukacyjne „ Eko –przygoda z Woltusiem”. Dzieci poznały Woltusia – najmłodszego z rodziny Gigusiów Brunatnych. To właśnie on opowiedział o tym, czym na co dzień zajmuje się górnik, co wydobywamy w bełchatowskiej kopalni i jakie kolory mogą mieć pióra na górniczym czako? Podczas tych warsztatów, sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie, każdy maluch przeszedł pasowanie na górnika i przymierzył górniczy mundur. Dzieci dowiedziały się też, czym jest pyrlik i żelazko, wodząc po kropkach w odwzorowaniu godła górniczego. Dzięki udziałowi w zajęciach, dzieci poszerzyły swą wiedzę o otaczającym je świecie społecznym. Na koniec warsztatów wszystkie przedszkolaki wykonały własne czako, które zabrały do domu. Nie obyło się też, bez pamiątkowych dyplomów. Po zwiedzaniu szczęśliwi ale głodni udaliśmy się na posiłek do Mc Donalds’a. . Buzie dzieci mówią wszystko. Było bardzo fajnie, ciekawie i w fantastycznych nastrojach, mimo późnej pory powróciliśmy do przedszkola gdzie czekali już stęsknieni rodzice.