14 grudnia w Naszym Przedszkolu gościliśmy rodziców „Strażaków”. Pan Dominik Maciejewski, Marcin Lebioda oraz Gerard Graszka przedstawili w formie prezentacji jak wygląda praca strażaka, zaprezentowali stroje, w które ubrani są podczas gaszenia pożaru czy  w trakcie przeprowadzania akcji ratunkowej na wysokości. Zaprezentowali również jak wygląda mundur strażaka oraz omówili wszystkie jego elementy.  Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, że zobaczyły z bliska sprzęty ratownicze i  węże strażackie. Były pod wielkim wrażeniem, gdy Pan Graszka pokazał jak wygląda wspinanie się po linie i przeciąganie po niej. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć kaski strażackie, potrzymać węża strażackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie nasi goście zrobili wielką niespodziankę dzieciom, wszyscy otrzymali  medale strażaka przedszkolaka oraz kolorowankę strażaka, którą każde dziecko pokolorowało na zajęciach.  Bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie ciekawej prelekcji i pokazu. Na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.