W naszym przedszkolu w dniach 12 i 13 grudnia odbyły się warsztaty kulinarne. Na zaproszenie cioci M. Rucińskiej warsztaty poprowadziła p. Stanisława Korzeniewska, babcia Szymona z grupy ,,Żabki”. Pani Stasia piekła z nami świąteczne pierniki. Przygotowywała nam rano ciasto, a my po śniadaniu przychodziliśmy na jadalnię i robiliśmy pierniki. Każda grupa przychodziła ze swoją ciocią. Dostawaliśmy od p. Stasi po kawałku ciasta, wałkowaliśmy wałkami na średniej grubości placki –czuwały nad tym ciocie, a następnie foremkami o różnych kształtach wycieliśmy świąteczne pierniki. Foremki przyniosła ze sobą p. Stasia, były tam gwiazdki, serca, choinki, dzwonki, krówki, aniołki. Następnie pierniki były układane na blachach i trafiały do piecyka w naszej przedszkolnej kuchni, piekły się kilkanaście minut. Gdy nasze pierniki wystygły, ciocie smarowały je czekoladową polewą, a my sami ozdabialiśmy je różnymi, kolorowymi wiórkami, serduszkami, kuleczkami. Każdy z nas ozdobił kilka pierniczków i wzięliśmy je do swojej sali i zjedliśmy. Niektórzy z nas wzięli kilka pierniczków do domu dla rodziców, rodzeństwa , babci. Na zakończenie warsztatów wszyscy podziękowaliśmy p. Stasi Korzeniewskiej za fajne zajęcia i smaczne pierniczki. Może jeszcze nas kiedyś odwiedzi i jeszcze coś z nami upiecze.