ŻABKI I MOTYLKI W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
W dniu 27 listopada odbyła się wycieczka do Kołacinka. Wyjazd zorganizowany został dla grup „Żabki” i „Motylki”.Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po BAJKOWEJ ŚCIEŻCE. Oprowadzała Nas pomocnica Świętego Mikołaja Pani Elf, opowiadając przy tym ciekawe, baśniowe historie. Bajek było bez liku, a na każde pytanie Elfa, Przedszkolaki odpowiadały bezbłędnie.Następnie dzieci spotkały się z dziadkiem Mrozem i odwiedziły jego dom. Chciały również odwiedzić Świętego Mikołaja w jego domu, ale Mikołaja w nim nie zastały. Troszkę rozczarowani, ale z uśmiechem na twarzy wraz z Panią Elf udaliśmy na dalsze poszukiwanie Świętego Mikołaja. Tym razem trafiliśmy do Sali Tronowej Mikołaja, gdzie czekał na nas Święty Mikołaj wraz z pomocnikami.
Po spotkaniu z Mikołajem, wspólnie z pomocnicą Świętego Mikołaja – Śnieżynką, udaliśmy się na poszukiwanie Magicznej Gwiazdki. Po prawidłowo wykonanym zadaniu wszystkie przedszkolaki otrzymały Gwiazdkowy Certyfikat i tytuł „Poszukiwacza Magicznej Gwiazdki”. Na koniec przedszkolaki bawiły się wspólnie na placu zabaw umieszczonym w hali.Celem wycieczki było oczywiście dostarczenie listu z prezentami, o których marzą w tym roku Nasze Przedszkolaki. Z pomocą Pań przedszkolaki wrzuciły swoje listy zaadresowane do Świętego Mikołaja do ogromnej skrzynki pocztowej.Szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekała na nas pyszna zupa przygotowana przez nasze Ciocie z kuchni.