Minęły dwa miesiące pobytu w przedszkolu. Był to czas niezwykle ekscytujący i ciekawy,  a jednocześnie bardzo trudny dla przedszkolaka. Wrzesień i październik to miesiące podczas których dziecko aklimatyzuję się w środowisku przedszkolnym, poznaje nowych kolegów, panią, swoją salę, a przede wszystkim dowiaduję się najważniejszych faktów z życia przedszkola np. że przemiła pani woźna pomoże w każdej sytuacji, że najbliższą osobą będzie wychowawczyni, która da wskazówki jak stać się uczniem Szkoły Podstawowej, że pani w kuchni ugotuję dobry obiad. Ta podstawowa wiedza pozwoli dzieciom borykać się z codziennymi sprawami . Rozpoczęcie przygody w Przedszkolu jest ważnym momentem w życiu dziecka jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i dużym zainteresowaniem przekracza próg przedszkola. Rodzicom dziękujemy za zaufanie i powierzenia nam, swoich najmłodszych pociech. A są one przemiłe, przesympatyczne i wspaniałe. Czują się bezpiecznie, jak w domu. Gratulujemy tak wspaniałych i mądrych dzieci.  Ogromnym przeżyciem dla maluchów było pasowanie , które 17 listopada odbyło się w naszym przedszkolu. Była to dla wielu przedszkolaków, pierwsza taka ważna uroczystość. To niezapomniana chwila, w której stali się pełnoprawnym członkami przedszkolnej rodziny. Każda grupa miała możliwość zaprezentowania swoich zdolności w tańcu, recytowaniu i śpiewaniu. Mimo tremy, każdy przedszkolak wspaniale wystąpił przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Możemy być dumni ,że nasze pociechy tak dzielnie sobie poradziły.
Na zakończenie każde dziecko złożyło uroczyste przyrzeczenia, a Pani Dyrektor z Panem Wójtem pasowali przedszkolaków kładąc na ramię każdemu z nich ogromny ołówek, mówiąc ” pasuję Cię na przedszkolaka”. Dzieci otrzymały również prezenty : maskotki od Pana Wójta, książeczki z ołówkami od Gminnego Zespołu Administracyjno Ekonomicznego, medale, dyplomy, zakładki do książek od Rady Rodziców. Na zakończenie każda grupa udała się do swoich klas na słodki poczęstunek i wspólne, pamiątkowe zdjęcie.